Jak se slavilo MDŽ v Rychnovském okrese.

karafiat1Rychnovský okres patří rozlohou mezi nejmenší v Královéhradeckém kraji, ale svou úctou k ženám je mezi nejlepšími. Máme být na co hrdí. Větší setkání u příležitosti Mezinárodního dne žen, tohoto celosvětového svátku, pořádáme hned na šesti místech.
Letos jsme začínali v Rychnově v pátek 4. března, účast téměř 50 lidí, milým hostem byla radní Krajského zastupitelstva Královéhradeckého kraje Táňa Šormová. Už před 16 hodinou zaplnili ženy, jejich partneři a další sympatizanti zasedací místnost okresního výboru.

Mírový pochod na Velkou Deštnou

mirovy pochod destnaJako již tradičně každý rok i letos jsme se sešli začátkem června v Luisině údolí při příležitosti výstupu na Velkou Deštnou. Také se pomalu stává tradicí, že nám přitom přeje počasí, a tak nikoho nepřekvapilo, když se v sobotu 7.6.2014 po 9 hodině začali na parkovišti v Luisině údolí, sjíždět čím dál větší počty účastníků této tradiční akce. Zastoupeny byly všechny věkové skupiny od těch nejmenších, co se teprve chystají do školky až po ty opravdu velké pamětníky a zakladatele této akce. Přivítali jsme i vzácné hosty – poslankyni Parlamentu ČR Soňu Markovou, 1. náměstka hejtmana Královehradeckého kraje Otakara Rumla a radní pro oblast školství a tělovýchovy Táňu Šormovou.

Mikuláš po třiadvacáté

mikulasVětšina tradic vzniká uspořádáním úspěšné akce a v následujících letech dobrou a obětavou prací organizátorů a stále novými nápady jak přilákat návštěvníky. Dobré akce se totiž napodobují a vzniká velká konkurence. Není problém udělat velkou „šou" za hodně peněz, ale my máme omezené prostředky, proto musíme k osvědčenému programu přidávat stále nové věci a vymýšlet a zhotovovat nové dárky pro děti. Prostě bez inovace se to neobejde a děti i rodiče to dokáží ocenit. Zvlášť když mezi rodiči jsou již účastníci prvních Mikulášských setkání.
Nahoru