Mikuláš po třiadvacáté

mikulasVětšina tradic vzniká uspořádáním úspěšné akce a v následujících letech dobrou a obětavou prací organizátorů a stále novými nápady jak přilákat návštěvníky. Dobré akce se totiž napodobují a vzniká velká konkurence. Není problém udělat velkou „šou" za hodně peněz, ale my máme omezené prostředky, proto musíme k osvědčenému programu přidávat stále nové věci a vymýšlet a zhotovovat nové dárky pro děti. Prostě bez inovace se to neobejde a děti i rodiče to dokáží ocenit. Zvlášť když mezi rodiči jsou již účastníci prvních Mikulášských setkání.
Letos jsme přišli o našeho nejstaršího čerta, i na něm se podepsal věk, loni nám totiž tvrdil, že mu je 750 let a letos mu museli v „pekelném špitále" napravit klouby. Poslal ale za sebe náhradu, tři mladá čírťata pod dozorem čertovy babičky a dvou velkých čertů. Samozřejmě s nimi přišli i Mikuláš a Anděl s plným košíkem dobrot. Děti je uvítali písničkou Pec nám spadla. Hudební doprovod nám opět obstaral pan Králíček z Borohrádku. Skvělou práci odvedla moderátorka Dana a letos i její tři děvčata z taneční skupiny, která tak dokázala rozpohybovat děti, že večer určitě neměly problém s usínáním.
První uvítací balíček dobrot dostal každý malý návštěvník hned při příchodu, ale další dárky si musel zasloužit. Mnoho zájemců přilákala soutěž v pojídání koláčů, takže se ani na všechny nedostalo. Taneční soutěže si děti doslova užívaly. Hodnotnými cenami se odměňovaly i výkresy a drobné ruční práce malých návštěvníků. Bylo jich hodně, vybíralo se obtížně, ale cenu dostalo 15 nejlepších. Plyšáka za účast dostali i tři nejmladší účastníci ve věku od dvou do 6 měsíců. Loučili jsme se s písničkou Vánoce, vánoce přicházejí a slíbili si za rok na shledanou.

(mon)
Zobrazeno 4951 x
Nahoru