druha-svetovaMezinárodní nevládní organizace «Všeslovanský výbor» a «Ruský Dům» v Mariánských Lázních uspořádaly 29. září 2014 v budově Sněmovny Parlamentu České republiky seminář pod názvem «Současný fašismus v Evropě», který se konal pod záštitou místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vojtěcha Filipa a poslance Jaroslava Borky.

Není mlčení zločin

NATOPřemýšlím, jaký spánek mají dnes naši politici. Myslím, že spánek spravedlivých to nebude. Ti méně otrlí z nich zřejmě usínají až pozdě v noci. Pod vlivem alkoholu a prášků padají do nevědomí jako do studny. A ráno, jako roboti, jdou poslušně zpět na své značky.

Americký sen

autaMluvit o socialismu se nenosí. Kdo se k tomu „propůjčí", je okamžitě nařčen z nekritičnosti k minulému režimu a že dozajista chce, aby se časy vrátily. Kritika kapitalismu a hledání alternativ je na černé listině oficiální propagandy.
Pojďme se podívat, jak to vypadá mezi těmi, kteří reálný socialismus nezažili, mezi mladými ve Spojených Státech.
Podle výzkumu, který proběhl mezi Američany ve věku od 18 do 29 a byl publikovaný již na konci roku 2011 (od té doby se výzkum pro jistotu neopakoval), se poměr důvěry v kapitalistický a socialistický systém obrátil ve prospěch socialismu. 60% celé americké populace rozhodně podporuje kapitalismus a 31% přiznává pozitivní názor na socialismus. V mladé generaci je to však přesně naopak: 49% má pozitivní pohled na socialismus a 43% negativní. Zajímavá je tendence. Ještě necelé dva roky předcházející průzkumu to bylo přesně naopak.
Nahoru