Současný fašismus v Evropě

druha-svetovaMezinárodní nevládní organizace «Všeslovanský výbor» a «Ruský Dům» v Mariánských Lázních uspořádaly 29. září 2014 v budově Sněmovny Parlamentu České republiky seminář pod názvem «Současný fašismus v Evropě», který se konal pod záštitou místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vojtěcha Filipa a poslance Jaroslava Borky.
Naročnickaja a Vitrenko: intelekt a vlastenectví proti nacismu

Na semináři v českém Parlamentu vystoupily dvě vysoce vzdělané ženy – političky a vlastenky. Čestnost, odvaha a přesnost historických faktů, podložené normami a principy mezinárodního práva, vědecký přístup a předvídání problémů se pro Evropskou unii a celé lidstvo v souvislosti s fašistickým a nacistickým revanšem, staly společnou koncepcí jejich vystoupení. Profesorka Natalija Naročnickaja, doktorka historických věd, ředitelka Institutu demokracie a spolupráce (Paříž) a Natalija Vitrenko, doktorka ekonomických věd, politička z Ukrajiny rozebraly téma ukrajinského nacismu. Světové společenství obdrželo argumenty a fakta, které je třeba vyhodnotit, pochopit a přijmout rozhodná opatření. Dokud není pozdě.
Při hodnocení nejpalčivějšího problému - boje proti ožívajícímu fašismu a nacismu, se představitelka strany progresivních socialistů Ukrajiny obrátila k poslancům Evropského parlamentu s iniciativním návrhem přijmout Úmluvu o boji proti neonacismu a neofašismu. Námitky ze strany účastníků nebyly. Na iniciativu jsou široké reakce a očekává se podpora antifašistů z celého světa.

Nové Pražské protifašistické jaro

Evropa se probouzí z ohlupující a lživé propagandy médií, která překrucují to, co se děje na Ukrajině a v Evropě. Stále více a více veřejných a politických osobnosti je zděšeno, často nemohou uvěřit faktům o monstrózních zločinech, které byly spáchány, ukrajinskými neonacisty a tzv. ATO (Antiteroristická operace).
Ohořelá těla civilistů v Oděse 2. května, rozstřílené poklidné protifašistické shromáždění v Mariupolu 9. května, desítky hromadných hrobů se stovkami popravených civilistů bez obvinění a bez soudu poblíž Doněcka a Luganska. Byly zabity děti, ženy a staří lidé střelením do hlavy s rukama svázanýma, sestřeleno civilní letadlo, a není vedeno žádné objektivní vyšetřování.
Zbití stávajících poslanců parlamentu při hlasování o lustracích. Přinucení silou a vyhrožování zabitím těm kandidátům na poslance, kteří nekřičí nacistická hesla, nenosí nacistické symboly a nevidí v Rusku nepřítele, v případě že nezruší svoji kandidaturu.
Evropa si uvědomuje, že ochranou poskytovanou neonacismu na Ukrajině, otevírá dveře této nenávistné ideologii do svých zemí a do své společnosti. Potom nezbude, než zapomenout na lidská práva, na evropské hodnoty a bude třeba se připravit na III. světovou válku.
V mnoha evropských zemích se nyní konají antifašistická shromáždění. A protinacistický, protifašistický průlom a protifašistické evropské jaro se dostalo do České republiky, do Prahy a mezi stěny parlamentu. Intelekt, profesionalita a vlastenectví, jako vlna antifašismu zazněly na konferenci. Po celém světě se roznesla slova doktorů věd Naročnické a Vitrenko, prof. Komkova, advokáta Kubáta, politika Marčenka a mnoha dalších.
«Ukrajina je nový, neonacistický stát. Proto se obyvatelé Krymu chtěli připojit k Rusku. Žít v nacistickém státě nechtějí ani obyvatelé Novorossije», řekla Natalija Vitrenko.
«Kromě nás, bohužel nikdo nechápe, co se vlastně na Ukrajině děje...», řekl profesor S. I. Komkov, který ukázal snímky zavražděných v nynějším konfliktu na východě Ukrajiny a fotografie z pochodů neonacistů v Kyjevě.
«Fašismus byl na Ukrajinu přivezen americkým kapitálem...» řekl advokát Čestmír Kubát.
«Evropa se bez Ruska neobejde, ale Rusko bez Evropy přežije», řekl místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip. Připomenul, že EU odložila podepsání obchodních dohod s Ukrajinou. «Slovanské národy by se neměly spoléhat na falešné sliby.», řekl Vojtěch Filip.

Seminář se v Parlamentu ČR konal bezprostředně poté, kdy:
- prezident České republiky Miloš Zeman 25. září na konferenci «Dialog civilizací», která se konala na řeckém ostrově Rodos, kritizoval sankce, přijaté USA a zeměmi EU k Rusku a poukázal na nacistický charakter poslední etapy protestů banderovců na Majdanu;
- bývalý prezident České republiky Václav Klaus prohlásil: «Organizace protestů na Majdanu nebyla revolucí. «Ukrajina byla zneužita a byla použita k vyvolání nové fáze konfrontace mezi Východem a Západem. To si Ukrajina nezasloužila.» Bývalý prezident České republiky nesouhlasí se současným vztahem západních elit k Rusku.
Za uchování míru nesou odpovědnost všichni společně a každý zvlášť.

Připojte se a pomozte Novému Pražskému jaru nabrat sílu, zvítězit a zachránit svět!
Zobrazeno 4773 x
Nahoru