Chceme se setkávat

setkani lideSoučasný svět se globalizuje. Kapitalistický tok peněz nezná hranic, nezná národy, nezná státy. Hlavně je zaměřen na výši zisku. Tam, kde je zisk vysoký a neustálý, tam upínají oligarchové svá chapadla - a to je především ve zbrojním průmyslu. Proto je třeba neustále rozpoutávat konflikty a zhoršovat bezpečnostní situaci i tam, kde právě válka není. Vše bez ohledu na to, zda to prospívá lidem. Míru pro oligarchy-globalisty není zapotřebí.
Výhodou dravých kapitalistických predátorů je jejich malé množství a možnost v zájmu zisku se domluvit. Výhodou chudých je jejich velké množství. Aby se však tyto masy s jednotným zájmem domluvily a vystupovaly společně, podporovaly se, toho není snadné dosáhnout. KSČM jako jedna z nejvýraznějších levicových stran v Evropě o to usiluje. Patrné to bylo i na IX. sjezdu, kterého se zúčastnilo široké spektrum zástupců různých politických subjektů.

Významné nejsou jen vzájemné návštěvy na sjezdech a diskuse mezi vrcholnými představiteli stran, ale také setkávání prostých komunistů a levicových občanů. Takové setkání se uskutečnilo týden před IX. sjezdem v Nepřívěci u Sobotky. Soudruzi ze tří zemí diskutovali o ožehavých problémech, jako je migrace a bezpečnost v Evropě.

V kraji se setkáváme pravidelně s antifašisty a komunisty z mnoha zemí na Pomezních Boudách, pod Kunětickou horou a podporujeme akci na Žalém. Tříbíme si na nich názory a metody působení na veřejnost. Jedině nejširší styky se všemi, kteří usilují o změnu současného systému a o vytvoření sociálně spravedlivější společnosti, mohou přinést sjednocení.
Zobrazeno 4260 x
Nahoru