Jídlo základ života

jidloBlíží se vrchol léta a sním i vrchol zemědělského roku, sklizeň. Naše pečlivě obdělaná pole i přes občasnou nepřízeň počasí, skýtají dobrou úrodu.

Zabezpečit lidskou výživu je nejzákladnější úkol . Bez jídla není života.
V dnešní době si mnozí neváží,toho,že máme plné obchody potravin,i když někdy všelijaké kvality .Pokud máme plnou peněženku nemusíme hladovět. Někdy jsme svědky, že se potravinami až plýtvá. Podle statistik, jsme pátou zemí s nejlevnějšími potravinami v EU.Na druhou stranu mnozí lidé mají jídla nedostatek nebo si nemohou dovolit kupovat pestrou a kvalitní stravu. Jsou to nejen starší občané-důchodci, ale i rodiny matek samoživitelek či rodiny s větším počtem dětí.

Jak je možné, že v tak vyspělé a bohaté zemi, některé děti ve škole hladoví? Když nehladoví, nemají správnou skladbu výživy podle zdravotních zásad. Jsou vyživovány jednostranně, málo pestře.Chybí jim ovoce, zelenina či mléčné výrobky. Jejich rodiče totiž nemají dostatečné finanční prostředky, aby svým dětem mohli koupit zdravé a nezávadné potraviny. Jsou to jevy , na které jsme nebyli doposud zvyklí a neumíme s nimi bojovat. Měli bychom podporovat dotování obědů ve školních jídelnách dětem ze slabších sociálních poměrů. Je to však jen důsledek vývoje v naší zemi, kdy chudí neustále chudnou a bohatí bohatnou. Je potřeba řešit problém stravování dětí pomocí příspěvků na obědy. Hlavně však musíme bojovat za takové výdělky lidí živících se vlastní prací, aby mohli zabezpečit zdravý způsob výživy sobě a i svým dětem.Důchodci by měli mít za svou celoživotní práci takový důchod, aby stačil na důstojný život a i v pozdním věku se mohli zdravě a dostatečně stravovat.

Naši zastupitelé v kraji mohou pomoci při řešení některých těchto palčivých problémů,ale musí dostat dostatečný počet hlasů, aby měli v krajském zastupitelstvu významný vliv.
Zobrazeno 4229 x
Nahoru